Објавено на:

(Видео) Спасено детето што падна во бунар

t

Момчето Рајан (5), кое во вторникот падна во бунар длабок 32 метри, со помош на големи напори на спасувачките служби е извлечено по 4 дена заробеништво, но засега не се знае дали детето е живо.

Експертите предупредуваат дека е „невозможно“ да се потврди дали момчето е живо, откако помина четири дена во невозможни услови.


Спасувачките екипи кои со раце копаа последните три метри за да не почне одронот, стигнаа до момчето кое е „неподвижно“. Ископале тунел паралелно со местото каде момчето било заглавено со багери и успеале да го евакуираат.

Момчето е на пат кон ургентниот центар. На самото место се собрале неколку илјади луѓе, меѓу кои и родителите на Рајан кои не спиеле ноќе поради грижите за животот на момчето. Несреќата се случила кога таткото на детето работел на бунарот.

„Го оттргнав погледот од него само на секунда и тој падна во бунарот. Воопшто не спиевме“, изјави претходно неговиот татко за новинарите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Акција на МВР во Велес: Приведени…

Денеска (22.04.2022) од страна на полициски службеници…

(Видео) Најмалку четири цивили, меѓу кои дете…

Четворица цивили, меѓу кои едно дете и…

Драма во Скопје: Наставник нападнал дете во…

На 09.03.2022 во 08:45 часот во Полициска…

Страшно: Скопјанка и нејзиното дете претепани во…

На 07.03.2022 во 15.30 часот во Полициска…

Го удирала со лажица по глава: Воспитувачка…

По спроведена претходна постапка, јавен обвинител од…