Објавено на:

(Видео) Спиеш ли мирно Тpaмп: Со анимиранo видео, Иран се зakaни дека ќе го ликвидиpa Tpaмп

t

Веб-страницата на врховниот лидер на Иран сподели анимирано видео на кое е прикажан робот кој повикува во напад со дрон за да го убие поранешниот претседател Доналд Трамп.

Анимираното видео беше дел од одбележувањето на годишнината од убиството на иранскиот генерал Касем Сулејмани на 3 јануари 2020 година, командант на иранските прекуокеански сили Кудс, кој беше убиен во напад на американско беспилотно летало во Багдад.

Видеото, објавено во средата на веб-страницата на Хамнеи, покажува како Трамп е цел на напад со дрон на неговиот терен за голф Мар-а-Лаго, предупредувајќи дека „одмаздата е дефинитивна“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иран ќе продолжи мирно да ја развива…

Иран ќе продолжи да го користи своето…

Се создава „чудовиште“? Русија и Иран ќе…

Москва и Техеран ќе потпишат голем меѓудржавен…

(Видео) Над 100 луѓе загинаа во двата…

Европската унија побара сторителите на двeте експлозии…

Саудиска Арабија официјално стана членка на БРИКС

Саудиската телевизија Екбарија објави дека кралството официјално…

Трамп: Блискиот Исток „тотално надвор од контрола“

Поранешниот американски претседател тврди дека е единствениот…