Објавено на:

(Видео) Спиеш ли мирно Тpaмп: Со анимиранo видео, Иран се зakaни дека ќе го ликвидиpa Tpaмп

t

Веб-страницата на врховниот лидер на Иран сподели анимирано видео на кое е прикажан робот кој повикува во напад со дрон за да го убие поранешниот претседател Доналд Трамп.

Анимираното видео беше дел од одбележувањето на годишнината од убиството на иранскиот генерал Касем Сулејмани на 3 јануари 2020 година, командант на иранските прекуокеански сили Кудс, кој беше убиен во напад на американско беспилотно летало во Багдад.


Видеото, објавено во средата на веб-страницата на Хамнеи, покажува како Трамп е цел на напад со дрон на неговиот терен за голф Мар-а-Лаго, предупредувајќи дека „одмаздата е дефинитивна“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Boeната морнарица на САД зaплeни брод од…

Воената морнарица на САД заплени брод од…

(Видео) Спиеш ли мирно Тpaмп: Со анимиранo…

Веб-страницата на врховниот лидер на Иран сподели…

Во САД yaпceн маж кој caкал да…

Жител на Њујорк е уапсен затоа што…

Израел пркоси: Нема да се придржува кон…

Премиерот на Израел, Нафтали Бенет, порача дека…

Рakeтирана американска вoeна бaзa во Ирак на…

Ракета истрелана од системот Кајуша денеска ја…