Објавено на:

(Видео) Страшно невреме во Германија: Најмалку тројца го загубија животот

t

Најмалку три лица го загубија животот, а илјадници домови останаа без електрична енергија откако вчера силно невреме ги погоди северните и источните делови на Германија.

Германската национална метеоролошка служба соопшти дека во бурата брзина на ветерот достигнала 150 км/ч.


Маж на 37 годишна возраст настрадал откако неговиот автомобил удрил во дрво кое паднало во градот Илцен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германија нарача 40.000 дози вакцина против мајмунски…

Германија нарача 40.000 дози вакцина против мајмунски…

Германија со одлична вест за гастербајтерите, се…

Германскиот министер за здравство, Карл Лаутербах денеска…

Дуда ја обвини Германија: Не ни праќаат…

Полскиот претседател Анджеј Дуда ја обвини Германија…

Ројтерс: Германија и Италија се согласија да…

Германија и Италија се согласија да го…

(Видео) Торнадо носи се пред себе во…

Торнадо носеше покриви и дрва, а според…