Објавено на:

(Видео) Страшно: Силниот ветер помести цел авион во Казахстан – имаше луѓе околу него

t

Силен ветер го придвижи авионот на аеродромот во Алма Ата, Казахстан.

“Боинг-737 беше паркиран на аеродромот. Под тркалата имаше влошки за сопирачките. Силниот налет на ветер го сврте авионот за 30 степени. Во него немаше патници. Немаше штета”, изјавија од авиокомпанијата.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА, повеќемина се повредени при…

Едно лице загина, а други се повредени…

Ветерот и Сонцето произведоа рекордни 22 отсто…

Прегледот на глобалната енергетска  состојба покажа дека…

Поранешен казахстански министер осуден на 24 години…

Поранешниот казахстански министер за економија, Куандик Бишимбаев,…

Нов инцидент со „Боинг“ – Авионот итно…

Од авионот на „Делта ерлајнс“ се „одвои“…

Жителите на Белорусија, Казахстан и Молдавија ќе…

Владимир Путин им олесни на жителите на…