(Видео) Таравари: ДУИ победува со помош на бандите

t

Додека е ДУИ е на власт, Македонија нема да оди напред на ниту едно поле, вели градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари и генерален секретар на Алијанса за Албанците, кој гостуваше во утринска на Телма.

ДУИ победува со помош на бандите вели градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари и генерален секретар на Алијанса за Албанците, во Утринската на Телма. Тоа го знаат и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ и е на штета на цела држава.

За новиот министер за здравство вели дека го познава. Тој е фантастичен како човек, вели Таравари, но не знам како ќе се снајде како министер, сепак додава дека треба да му се даде шанса.

Извор: telma.com.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дополнителни 36 спасувачи ќе бидат испратени во…

Дополнителни 36 припадници на специјалните сили обичени…

САД ја поздравуваат деескалацијата на реториката меѓу…

САД ги поздравуваат напорите на лидерите на…

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…