Објавено на:

(Видео) Тоа е просто пекол, не се опишува со зборови: Зеленски признава дека не може да ја прекине предноста на Русите

t

Тоа е само пекол! – Зеленски ја препозна предноста на руската армија која ги уништува вооружените сили на Украина.

„Се уште не можеме да ја прекинеме предноста на руската армија во однос на артилерија и жива сила, а тоа многу се чувствува во битките, особено во Донбас – Песка, Авдеевка и други правци. Тоа е само пекол. Не може ни да се опише со зборови…” – вели Зеленски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) На 19 години сруши шест руски…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го одликува војникот…

(Видео) Меѓународен скандал: Русија го УАПСИ јапонскиот…

ФСБ го приведе јапонскиот конзул Мотоки Тацунори…

Чавушоглу: Јасно ѝ ставивме до знаење на…

Турција нема да ја признае анексијата на…

Излезеноста надмина 50% во сите региони: Претпоследен…

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР…

Споредбите меѓу Хитлер и Путин се неправедни:…

Чешкиот претседател Милош Земан се спротивстави на одлуката на…