(Видео) Трагедија: Маж почина откако го урдила струја во џакузи

t

Маж од Тексас починал откако бил погоден од струја додека се капел со сопругата во хотелско џакузи во одморалиштето Пуерто Пењаско во Мексико.

Хорхе Гилен (43) и неговата сопруга Лизет Замбрано (35) од Ел Пасо, Тексас, биле во џакузи во вторникот вечерта по 20:00 часот, кога ненадејно паднале од струја.

Мажот починал на лице место, додека жената во критична состојба е пренесена во болница во САД.

Сведок на трагедијата се обидел да влезе во нив, но веднаш добил струен удар.

Случајот го истражува Државниот јавен обвинител на Сонора.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Две малолетни деца останаа без мајка –…

Трагично заврши семејната расправија меѓу бугарски пар…

(Видео) Трагедија: Маж почина откако го урдила…

Маж од Тексас починал откако бил погоден…

ТРАГЕДИЈА! Тригодишно дете почина во дворот на…

Тригодишно дете почина денес околу 17 часот…

Маж се поли со бензин и се…

Маж се поли со бензин и се…

Маж од Неготино се удави во Охридското…

На 07.06.2024 година во 20.50 часот, во…