Објавено на:

(Видео) Украински ТВ водител повика на убивање деца, цитирајќи го нацистот Ајхман

t

Украинскиот телевизиски водител Фахрудин Шарафмал излезе во етерот барајќи геноцид врз руските деца, цитирајќи го главниот нацист Адолф Ајхман кој повикувал на „убивање деца“.

Да навистина.

Шарафмал ги изговори гнасните коментари за време на дел од информативната станица на Канал 24.

„Знам дека како новинар, морам да бидам објективен, да бидам избалансиран, за да ви известувам информации со ладно срце, но да ви кажам искрено, сега е многу тешко да се издржам, особено навака, а бидејќи во Русија нè нарекуваат нацисти, фашисти и така натаму – ќе си дозволам да го цитирам Адолф Ајхман, кој рекол дека за да уништиш една нација, треба да ги уништиш пред се децата. Затоа што ако им ги убиете родителите, децата ќе пораснат и ќе се одмаздат. Убивајќи деца – тие никогаш нема да пораснат и нацијата ќе исчезне“, рече Шарафмал.

Тој потоа продолжи да тврди дека лично ќе убие руски деца.

„Вооружените сили на Украина не можат да убиваат руски деца бидејќи тоа е забрането со правилата на војната, а тоа е забрането со различни конвенции, вклучително и Женевската конвенција. Но, јас не сум од вооружените сили на Украина. И кога ќе добијам шанса да ги убијам Русите, дефинитивно ќе го сторам тоа“.

„Бидејќи ме нарекувате нацист, јас се придржувам до доктрината на Адолф Ајхман и ќе направам се што е во моја моќ за да се осигурам дека вие и вашите деца никогаш нема да живеете на оваа земја“.

И ако останавте во било каков сомнеж за намерите на Шарафмал, тој повторно јасно стави до знаење дека сака да ги „коли“ руските семејства.

„Ни треба победа“, рече Шарафмал. „И ако треба да ги заколеме сите ваши семејства за да го направиме тоа – јас ќе бидам еден од првите што ќе го направи тоа. Слава на нацијата! И се надевам дека никогаш повеќе нема да има нација како Русија и Русите на оваа земја. Затоа што тие се само ѓубриња кои ја уништуваат оваа земја. Ако Украинците имаат можност, што во основа го прават токму сега, да уништат, да колат, да убиваат, да ги задават московјаните. И се надевам дека сите ќе придонесат и ќе убијат барем еден Москал“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Илон Маск ја опцу украинската Рада:…

Илон Маск на неговиот Твитер профил реши…

Нагло се зголемила продажбата на антидепресиви во…

Продажбата на антидепресиви во руските аптеки се…

Историски момент за Русинката Ана Кикина: Стана…

Руски астронаут првпат по 20 години полета…

(Видео) Јакимовски до Мицкоски: Кој сакаше да…

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски вели…

(Во живо) БРУКА: Тројца адвокати наплатиле скоро…

Уредникот на Инофмакс, Александар Митовски, во денешната…