Објавено на:

(Видео-фото) Без разлика на сѐ, Новак е победник на Австралија опен

t

Новак Ѓоковиќ поради политичката одлука на владата на оваа земја не игра на овогодинешниот Австралија опен, но тоа не ги спречи српските навивачи да се појават во финалето во Мелбурн и гордо да го развиорат српското знаме.


Данил Медведев и Рафаел Надал играат за титулата на првиот Грен слем сезонава, а на крајот од петтиот гем од првиот сет беше видена една од најубавите слики на овогодинешниот турнир.
Данил Медведев направи брејк, а српските навивачи гордо го развиорија знамето на Србија, камерата го фати и тоа беше моментот за паметење.

Потсетуваме, Новак Ѓоковиќ беше депортиран од Австралија, иако ги имаше сите потребни документи.

Владата на оваа земја го сметаше Новак за закана за здравствениот систем и не му беше дозволено да го одбрани трофејот освоен минатата година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…