Објавено на:

(Видео) Францускиот претседателски кандидат нападнат за време на митинг

t

Францускиот претседателски кандидат на екстремната десница Ерик Земур беше нападнат на митинг.

На видеото во продложение може да се види како повозрасен човек го удира Земур по глава. Обезбедувањето реагираше ама предоцна.


Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Франција распореди противвоздушен ракетен систем “Мамба” во…

Франција распореди противвоздушни ракетни системи „Мамба“ во…

Русија протерува 34 француски дипломати

Руското Министерство за навдворешни работи денеска соопшти…

Макрон ја избра Елизабет Борн за нов…

Макрон ја избра министерката за труд Елизабет…

Францускиот премиер поднесе оставка

Францускиот премиер Жан Катекс денеска поднесе оставка, соопштија од…

Макрон ја поддржува Финска во намерата да…

Францускиот претседател Емануел Макрон ја поддржува желбата…