Објавено на:

(Видео) Хит изјава на продавачка: Викаат „ааа скааапо, скааапо“, а не им е скапо кога даваат 300-400 марки да ги надујат усните и за јапонски веѓи

t

Изјавата на една работничка на пазарот во Бања Лука предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Имено, репортерите на босанската телевизија правеле истражувања и анкети на пазарот.

Продавачката го коментирала однесувањето на одредени муштерии кои доаѓале на нејзината тезга.

– Најлоши се оние дами, знаете, со надувани усни и слично. Само викаат „ааа скааапо, скааапо“, а не е скапо кога даваат 300-400 марки да ги надујат усните и за јапонски веѓи и така натаму, изјавила оваа продавачка за „БХРТ“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Османи со директна порака до “огнените”: Срамота…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Османи: Косовски политичар кажа дека Ахмети е…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…