Објавено на:

(Видео) Целосно евакуирана Арена Загреб, полицијата бара експлозиви

t

Арена Центар во Загреб е целосно евакуиран поради дојави за бомби. Вработените и посетителите го испразнија центарот по известувањето.

Полицијата е на терен и работи по пријавата.


-Дојавата беше за можна експлозивна направа, полицијата се уште проверува, велат од полицијата во Загреб.

Трговскиот центар останува затворен до наредно информирање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведено лице со чекан кај Собрание, вечерва…

Поединци вечерва кон полицискиот кордон што ја…

ЕКСКЛУЗИВНО: Уапсен едниот од пукачите, по другиот…

Според информациите на Инфомкс уапсен е еден…

(Видео) Припадник на Волците со порака до…

На социјалните мрежи с епојави видео на…

УЧК по улици ви парадира и не…

Ситуацијата пред Собранието на РМ денска ескалираше…

(Видео) Едвај дише, ечеа лелеци: Полицијата удри…

Полицијата почна да апси припадници на насобраната…