Објавено на:

(Видео) Човек со огромно срце: Новак Ѓоковиќ воодушеви млада српска тенисерка со својот потег

t

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ воодушеви млада тенисерка на тренинг во Белград.
Ѓоковиќ често покажуваше дека сака слободното време да го поминува во улога на ментор на талентирани тенисери, а за тоа искористи еден неодамнешен тренинг.

На социјалните мрежи се појави видео во кое најдобриот тенисер на планетата на различни начини ја советува девојката Лана Клои Агбаба.


Благодарам!“, напиша Лана на Инстаграм и објави видеа и слики од тренингот.

https://www.instagram.com/tv/CZzcUFbgJRX/?utm_source=ig_web_copy_link

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим…

Ѓоковиќ: Ова е за мојот народ!

Рим го доживеа пишувањето на тениската историја,…

Ѓоковиќ лесно го ,,скокна” 1/8 финалето и…

Нема дилеми, Новак Ѓоковиќ е во одлична…

Ѓоковиќ: Не знам што ми е

Ѓоковиќ загуби во финалето на Србија Опен…

Подгответе се за шок: Еве какво образование…

Меѓутоа, јасно било дека Ноле не може…