Објавено на:

(Видео) Човек со огромно срце: Новак Ѓоковиќ воодушеви млада српска тенисерка со својот потег

t

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ воодушеви млада тенисерка на тренинг во Белград.
Ѓоковиќ често покажуваше дека сака слободното време да го поминува во улога на ментор на талентирани тенисери, а за тоа искористи еден неодамнешен тренинг.

На социјалните мрежи се појави видео во кое најдобриот тенисер на планетата на различни начини ја советува девојката Лана Клои Агбаба.

Благодарам!“, напиша Лана на Инстаграм и објави видеа и слики од тренингот.

https://www.instagram.com/tv/CZzcUFbgJRX/?utm_source=ig_web_copy_link

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како одговор на Ѓоковиќ „Голема Албанија“ на…

„Фејсбук“ профилот на Асоцијацијата на тениски професионалци…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Калин Ивановски повторно со најдобар ранг на…

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски повторно го…