Објавено на:

(Видео) Чудно но вистинито: Се одржа антируски протест во Белград

t

Раша тудеј објави видео од Белград каде што денеска се одржа антирускиот митинг.


Демонстрантите се осврнаа и на неодамнешната изјава на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, во Давос дека е невозможно Србија да воведе санкции кон Руската Федерација, исто така се протестира против руската агресија и убивањето на цивили.


Коментар за протестот даде еден од минувачите кој е проруски настроен и објаснува дека Русија има причина за специјалната воена операција, ги споменува масакрите на населението во Донбас во 2014 година и вели дека протестот нема смисла.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цвеќе за полицијата: “Ние сакаме заедно да…

Граѓаните пред собранието им даваат цвеќиња на…

(Видео) Солза Грчева до полицијата: Спуштете ги…

Спуштете ги штитовите и пуштете го народот…

(Видео) Моментот кога “падна” оградата пред Влада

Ситуацијата пред Владата на Република Македонија ескалираше.…

(Во живо) ДЕМОНСТРАНТИТЕ БАРААТ ДА ВЛЕЗАТ ВО…

Големи тензии се случуваат моментално пред Владата…

(Во живо) ЕСКАЛИРАШЕ состојбата пред Влада

Ескалираше состојбата пред Влада на денешниот протест…