Објавено на:

(Видео) Чудо од дете: Камила Валиева повторно восхити со неверојатниот настап

t

Феноменалниот настап на Камила Валиева го одбележа денешниот ден на Зимските олимписки игри во Пекинг.

Младата Русинка (15) го освои првото место во квалификациите со два бода повеќе од сонародничката Шербакова.


Камила се расплака по настапот! Очигледно се што се случуваше деновиве и беше тешко, а имаше и допинг скандал. Сепак, таа е девојка која има само 15 години

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Министерство за одбрана на Русија: Соборивме три…

Руската армија во текот на ноќта собори…

Седум држави формираат заеднички систем за размена…

САД, Јапонија, Канада, Јужна Кореја, Тајван, Филипини…

Институтот за војна: Неспособноста на Русите доаѓа…

Институтот за војна објави нова анализа и мапа на…

Убиени 150 украински војници, уништени воени упоришта…

Брифинг на руското Министерство за одбрана (15.05.2022)…

Русија ќе распореди дополнителна војска на границата…

Доколку Финска се приклучи на НАТО и…