Објавено на:

(Видео) Шведска победи на Евровизија со плагијат? Лавина од реакции на социјалните мрежи

t

Претставничката на Шведска Лорин победи на Евровизија, но се појави видео на кое се гледа дека нејзината песна е плагијат!

На социјалните мрежи, особено на TikTok, започна лавина од коментари дека песната на претставникот на Шведска е всушност плагијат.

Придонес за тоа е и фактот што се појави снимка на песната која е создадена далечната 2005 година, па многумина сметаат дека таа го прекршила најстрогото правило за учество на овој престижен музички натпревар.

Погледнете  и проценете сами дали Лорин навистина пее плагијат.

@jacobmarkman

Replying to @The Only Rimon which song do u like more? (Loreen x Mika Newton) #mashup #remix #esc2023 #eurovision #musicproducer #jacobmarkman #melodifestivalen #loreen

♬ original sound – Jacob Markman

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гаши се сретна со шведската амбасадорка Џеин

Претседателот на Собранието, Африм Гаши, денеска ја…

Захарова: Евровизија 2024 ја надмина секоја оргија…

Овогодинешниот избор за песна на Евровизија „ја…

Швајцарија победи на Евровизија 2024, Немо ја…

Заврши финалето на 68. Избор за песна на…

Нова драма на Евровизија: Холанѓаните го бојкотираат…

Нема крај на драмата и бојкотите во…

Српската претставничка на Евровизија: Горда сум што…

Годинешниот евровизиски фаворит на Србија е Теодора…