Објавено на:

(Видео) ШОКАНТНА снимка од САД: Четиригодишно дете пука во полицијата со огнено оружје

t

САД: Објавена снимката од четиригодишното дете кое пукаше во полицијата

Државната полиција на Јута објави снимка од надзорните камери на кои се гледа како 4-годишно дете пука со пиштол кон полицијата пред Мекдоналдс во Мидвејл.

Полицајците, кои реагираа на пријавата за маж кој мафта со огнено оружје, му ставија лисици на 27-годишниот Садат Џонсон кога едно дете на задното седиште од неговото возило пукаше кон нив.

Прелиминарната истрага покажа дека Џонсон му наложил на своето дете да пука во полицијата. Мажот е уапсен и обвинет за злоупотреба на деца.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најмалку 78 лица загинаа од ураганот Ијан…

Смртниот биланс од разорниот ураган Ијан со…

И САД ја пуштија низ вода: Сега…

Процедурата за прием на Украина во НАТО…

“Најмногу не сакаат”: Од земјите од регионот…

Стејт департментот соопшти повеќе од две милијарди…

Заеднична вежба на морнариците на САД, Јужна…

Морнариците на Јужна Кореја, САД и на…

МВР ги демантира “лагите на синдикатот”: Инвестирани…

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира…