Објавено на:

(Видео) „Шота машала“ среде Германија

t

Албанските навивачи во Германија го изиграа познатиот танц „Шота“ од радост за нерешениот резултат против Хрватска. Којзнае каква ќе биде радоста ако победат на последнииот меч во групата против Шпанија.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ИФО: Редовниот воен рок може да ја…

Темата за враќање на обврската за отслужување…

Ужас: Во Германија на секои половина час…

Во Германија на секои половина час дете…

Германската фудбалска легенда нема да се врати…

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Германецот Тони…

Колку ќе заработи Германија од ЕУРО 2024?

ЕУРО 2024 ќе донесе значителни краткорочни економски…

(Видео) „Шота машала“ среде Германија

Албанските навивачи во Германија го изиграа познатиот…