Објавено на:

(Видео) Што се случува – Русите носат ракетни системи кон границата со Финска?

t

На социјалните мрежи се појави видео од непознат автор, за кое се вели дека е снимено во Ленинградската област, на кое наводно се гледаат воени камиони на автопатот кон Хелсинки како транспортираат мобилен ракетен систем за крајбрежна одбрана K-300П Бастион-П.

Информациите дека камионите се движат кон финската граница не се официјално и независно потврдени.


Оваа непотврдена информација доаѓа во време кога Финска сериозно размислува за влез во НАТО.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

“Шел” ги затвара сите бензински пумпи во…

"Шел" го напушта рускиот пазар! Британската нафтена…

(Видео) Гајнудин: Цел исламски свет очекува претседателот…

Целиот исламски свет очекува претседателот Владимир Путин…

Убиени повеќе од 200 украински војници, соборени…

На 88-от ден од специјалната операција во…

Медински: Русија е спремна да преговара со…

Помошникот на претседателот на Русија, шеф на…