(Видео) Ѓорѓиевски на увид во расчистувањето на снегот: Проодни се речиси сите улици во Кисела Вода, утре ќе се исчистат и тротоарите

t

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, вечерва изврши увид во работата на службите кои ги расчистуваа улиците во општината. На терен вечерва беше целиот кризен штаб, како и вработените во општината, кои исто така работат на расчистување на улиците.

„Во моментов, речиси сите улици во Кисела Вода се проодни, а возилата за расчистување работат на тоа да се дорасчисти теренот во Кисела Вода. Исто така, сакам да напоменам, и да замолам за трпение затоа што од раните утрински часови ќе се организираме со нашите служби и сезонските работници за расчистување и на тротоарите на цела општина Кисела Вода и на тој начин комплетни излегуваме во пресрет на временските услови, односно не оставаме простор или прилика, како што се случувало за жал во минатото, да има непроодни улици, непроодни тротоари и така натаму. Сериозно си ја сфатија работата и фирмата и Кризниот штаб“, изјави Ѓорѓиевски.


Ѓорѓиевски изрази благодарност до вработените во општината кои вечерва се на терен и во служба на граѓаните.

„Сакам да се заблагодарам и до сите вработени во општината, кои и покрај тоа што е доцна нвечер, се излезени на терен и се во служба на граѓаните, што е и наша цел и задоволство“, изјави тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утре без вода дел од улицата „Партениј…

Прекин на водоснабдувањето утре од 09:00 часот…

Цели држави во мрак: Казахстан, Киргистан и…

Централноазиските држави Казахстан, Узбекистан и Киргистан се…

(Видео) Грција потроши милиони за бopбени авиони…

Звукот од првите шест „рафалe“ кои летаа…

Тетовско без вода со месеци

Градот Тетово повеќе од 10 дена е…

Ѓорѓиевски контpa урбаната мафиja: За Paсадник ќе…

Градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски,…