Објавено на:

(Видео) Љубов во време на војна: Украински војници се венчаа во Киев

t

Валери и Лесија, и двајцата во воена облека, направија мала церемонија во придружба на други припадници на вооружените украински сили…

Во екот на војната, парот од украинските сили се венчаше, недалеку од контролен пункт на периферија во Киев.


Како што може да се види и од самите фотографии на оваа мала церемонија, присуствувал и градоначалникот на Киев Виталиј Кличко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина знае уште колку борци се заробени…

Заменик-министерката за одбрана на Украина Хана Малиар изјави дека…

Јовановски: ЕУ не ја сака Македонија во…

Еден од коосновачите на мото-клубот „Ноќни волци“,…

Богоевски: Можно е да ги запреме преговорите…

Ваквите ставови на господинот Јовановски ми сугерираат…

Полјански кон Њујорк Тајмс: Азовците се предадоа…

Милитантите на националистичкиот баталјон Азов (против чии…

СПМ не се откажува: Да се направи…

Сметаме дека загинатите бранители во независна Македонија…