Објавено на:

(Видео) Ceкири и шипки: Албанска опозиција се иcпотепа помеѓу себе за превласт

t

Во немирите и обидот да се пробие и освои седиштето на Демократската партија на Албанија во Тирана, поддржувачите на Сали Бериша користеа и метални полуги.

Со овие тешки полуги удираа во блиндираните врати на партиското седиште, а обидот може да се спореди со средновековните опсади на дворци кога со таканаречени „овни“ се пробивале влезните порти. Демонстрантите исто така користеа и скали за качување на катовите на партиското седиште.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Разни вознемирувачки дезинформации се споделуваат по социјалните…

Потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје…

Од утре ќе можете да правите ручек…

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и…

Полска нема да учествува на министерскиот совет…

Полска денеска соопшти дека нема да присуствува…

На 100 години: Почина Хенри Кисинџер

Поранешниот државен секретар на САД, Хенри Кисинџер,…

Потрагата по исчезнатата Вања Ѓорчевска влегува во…

Потрагата по исчезнатата Вања Ѓорчевска влегува во…