Објавено на:

(Видeo) Пo ekcплoзиja нa гac зaгинaa 16 а дрyги 20 се зaтрyпaни пoд yрнaтини

t

Шеснаесет лица загинаа во уривање на општинска менза во кинеската метропола Чонгкинг по експлозија на гас, јави државната новинска агенција Ксинхуа, цитирана од ДПА.

Повредени се 10 лица.

Според првичните податоци, по експлозијата, под урнатините на мензата, која ги опслужувала соседните општински канцеларии, биле затрупани повеќе од 20 луѓе.
Видеото може да го погледнете тука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Експерти за дезинформации во канцелариите на ЕУ…

Повеќето од неодамнешните кампањи на Русија се…

Повторно врие: Тајван тестира крстосувачка ракета способна…

Тајван тестира крстосувачка ракета способна да погоди…

Кинезите со остра реакција до САД поради…

Кинеското Министерство за надворешни работи изрази силно…

Крај на драмата: САД соопштија дека го…

САД соопштија дека е соборен кинескиот воздушен…

Бајден: Ќе се погрижиме за кинескиот шпионски…

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден,…