Објавено на:

(Видeo) Пo ekcплoзиja нa гac зaгинaa 16 а дрyги 20 се зaтрyпaни пoд yрнaтини

t

Шеснаесет лица загинаа во уривање на општинска менза во кинеската метропола Чонгкинг по експлозија на гас, јави државната новинска агенција Ксинхуа, цитирана од ДПА.

Повредени се 10 лица.


Според првичните податоци, по експлозијата, под урнатините на мензата, која ги опслужувала соседните општински канцеларии, биле затрупани повеќе од 20 луѓе.
Видеото може да го погледнете тука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кина и САД во мртва трка: Чија…

Воената морнарица на САД се обидува да…

Шефот на кинеската дипломатија му порача на…

Шефот на кинеската дипломатија му рече на…

Нов конфликт меѓу ЕУ и Кина, случајот…

ЕУ ја обвини Кина за „незаконски“ трговски…

Зимски олимписки игри без снег? Кина ќе…

Кина вети дека ќе спроведе „зелени и…

Русија и Кина формираат енергетска алијанса

Русија и Кина се во процес на…