Владата доцнa вечерва ќе одржи седница

t

Владата на Република Македонија денеска, 17.01.2022 година (понеделник), ќе ја одржи втората редовна седница.

За заклучоците и одлуките од седницата, којашто е предвидено да започне во 21:30 часот, јавноста ќе биде информирана со соопштение, веднаш по нејзиното завршување, велат од владината прес-служба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

(Видео) ЛИДЕРСКА СРЕДБА ВО ПОНЕДЕЛНИК! Ова се…

Уставни измени, претседателски и парламентари избори и…

Ќе падне Владата на Шолц? Се бараат…

Лидерот на Христијанско-социјалната унија (ЦСУ), Маркус Зодер,…

Илјадници протестираа законот за амнестија на каталонските…

Договорот за амнестија го склучи Социјалистичката партија…

Лидерот на опозицијата во Израел му порача…

Премиерот мора да биде заменет со стабилна…