ВНИМАВАЈТЕ: Измамник успеал да земе 200.000 денари од пензионерка во Скопје!

t

Измамник успеал да придобие 200.000 денари од 82-годишна жена, лажно претставувајќи ѝ се дека ѝ е близок роднина.

-На 11.12.2022 во 12.00 часот во Полициската станица Гази Баба, 54-годишен скопјанец пријавил дека на 09.12.2022 на подрачје на Гази Баба неговата 82-годишна мајка била измамена од едно лице за сума 200.000 денари, информираат од полицијата.

Според пријавеното, лицето лажно и се претставило дека и е близок роднина и ѝ побарало пари.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најчевска: Почнаа наддавањата на големите партии кој…

Професорката Мирјана Најчевска на Фејсбук пишува дека…

Управител на градежна фирма измамил охриѓанец за…

Вчера во 16.00 часот во СВР Охрид,…

Поранешниот шеф за „различности“ на Фејсбук се…

Обвинителите велат дека измамата се потпирала на…

(Видео) Крмов на протест со пензионерите –…

Денес пред Собранието на Република Македонија повторно…

Германските власти издадоа предупредување поради руските шегобијци…

Германските власти се предупредени да внимаваат на…