ВНИМАВАЈТЕ: Измамник успеал да земе 200.000 денари од пензионерка во Скопје!

t

Измамник успеал да придобие 200.000 денари од 82-годишна жена, лажно претставувајќи ѝ се дека ѝ е близок роднина.

-На 11.12.2022 во 12.00 часот во Полициската станица Гази Баба, 54-годишен скопјанец пријавил дека на 09.12.2022 на подрачје на Гази Баба неговата 82-годишна мајка била измамена од едно лице за сума 200.000 денари, информираат од полицијата.

Според пријавеното, лицето лажно и се претставило дека и е близок роднина и ѝ побарало пари.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВНИМАВАЈТЕ: Измамник успеал да земе 200.000 денари…

Измамник успеал да придобие 200.000 денари од…

Скопјанка измамила банкари! Ѝ дале кредит од…

СВР Скопје информира дека е поднесена кривична…

Скопјанка лажно се претставувала како вработена во…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…