Воени злосторства не застаруваат: Почна судењето за УЧК во Хаг, па и за ОНА да си дочекаме!

t

Лидерот на Левица и пратеник во македонското Собрание, Димитар Апасиев се надева дека по почетокот на судењето во Хаг за Хашим Тачи и останатите водачи на УЧК, ќе почне и процес за воените злосторства сторени од ОНА во Македонија.

-Вчера почна судењето на УЧК во Хаг.

Ај па и за водството на ОНА да си дочекаме.

p.s. Воени злосторства не застаруваат!

#ВејцеКарпалакМавровскиРаботници – напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сведочење на Пендиков: Го тепале зошто се…

Со сослушување на оштетениот Христијан Пендиков, секретар…

Апасиев: Единствена македонска опозиција што го чува…

Пратеник по Устав и по Деловник има…

(Видео) Петровски: Охридскиот рамковен договор треба да…

Охридскиот рамковен договор требаше да се вика…

Министерот за правда во Франција обвинет за…

Во Франција денеска почна судењето без преседан…

Доналд Трамп денеска во Њујорк сведочеше под…

Во судот немало камери, но новинарите известуваат…