Објавено на:

(Вознемирувачко видео) Авионот падна како куршум: Кинеската авиокомпанија ги запира сите летови со Боинг 737 – 800!

t

На кинеските социјални мрежи пред малку беше објавено видео од падот на Боинг 737 во Кина.

China Eastern Airlines во моментов ги прекина летовите на сите Боинг 737-800 по авионската несреќа во јужна Кина, по што се поставува прашањето дали постои сериозна фалинка со овие авиони.

Авион Боинг 737 со 133 патници на кинеската авиокомпанија China Eastern Airlines се урна на југот на Кина.

Бројот на жртвите и причината за падот се уште не се познати, а падот на авионот Боинг 737, во планински регион, доведе до пожар во шумата.

Сајтот за следење летови известуваат дека авионот бил во воздух нешто повеќе од еден час.

Според досегашните информации, авионот на летот МУ735 на Кина Истерн ерлајнс летал од Кунминг за Гуангжу.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Апсење во Македонија: Сузбиена криминална група…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција…

Трајановски до советниците од ВМРО-ДПМНЕ: Каде што…

Советникот во Советот на Град Скопје, од…

Се плаши од големи напади: Зеленски свика…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски свика за утре…

Шаќири верува дека во текот на првото…

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири…

ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО: Македонката била нападната, па…

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за…