Воз кој тргнал од Скопје утринава во 06:53 сè уште не е пристигнат во Битола

t

Патничкиот воз со број 641 кој се сообраќа на релацијата Скопје-Битола, а кој утрово тргна од железничката станица во Скопје во 6:53 според возниот ред, а кој во Битола требаше да пристигне во 10:20 часот, се уште не е пристигнат, пренесува Тера.

Патници од возот велат дека прво чекале час и половина во Зелениково, а потоа неколку часа во Богомила.

Од железничката станица во Битола кажаа дека возот се уште не е пристигнат и немаат информации кога ќе дојде.

Во меѓувреме во 14:30 возот од Богомила тргнал кон Битола, велат патиниците кои се револтирани од долгото патување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема мир: Дојави за бомби во училишта…

Утрово на службените мејлови на училиштата „Никола…

МВР со полни раце работа и во…

Денеска (24.12.2022)во времето од 14:00-18:00 на територијата…

Акција на МВР во Битола: Пронајдена дрога,…

На 13.12.2022 во 14.10 часот во Битола,…

Многу случаи на измама со брзи кредити,…

Секторот за внатрешни работи Битола информира дека…

(Фото) “Комити” и “Чкембари” приредија навивачки спектакл…

Екипите на Пелистер и Вардар играат дерби, а иако тоа е…