Вонредно обраќање на премиерот Ковачевски

t

Утре во 09:00 часот на официјалните владини канали на Youtube и Facebook ќе биде емитувано официјалното обраќање на Претседателот на Владата Димитар Ковачевски до јавноста.

Во најавата испратена од Владата не се пренесува за што ќе биде обраќањето на премиерот


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендаровски и Вучиќ разговарале за “братските односи…

Претседателите на Македонија и Србија, Стево Пендаровски…

Грчкиот министер за надворешни утре во посета…

Дополнително зајакнување на билатералните односи во сите…

Пендаровски и Вучиќ ја поздравија одлуката на…

Претседателот Стево Пендаровски на Економскиот форум во…

Запленети над 1100 метри мрежа и околу…

Ноќеска во периодот од 00:20 до 07:00…