(Во живо) ДЕМОНСТРАНТИТЕ БАРААТ ДА ВЛЕЗАТ ВО ВЛАДАТА!

t

Големи тензии се случуваат моментално пред Владата на Република Македонија каде демонстрантите ја пробија заштитната ограда и се обидуваат да влезат во Владата.

Демонстрантите ја убедуваат полицијата да ги спушти штитовите и да ги пушти да влезат внатре.

Демонстрантите извикуваат оставка, а во групата граѓани може да се забележат неколку лица со фантомки.

“Ние сме исто, немаме ништо против вас, ова е и ваша и наша борба” се слуша каок еден од демонстрантите зборува со полицијата.

Следете ја ситуацијата во живо на следниот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Статистиката ја побива Владата: Реалната плата е…

Просечната нето-плата во мај достигна 31.407 денари,…

Македонска клетва: Социјалистите го враќаат мандатот –…

Утре БСП го враќа неисполнет мандатот на…

(Фото) Македонците во Лондон до Макрон: Запри…

Македонската дијаспора во Лондон одржа протести пред…

Изборите во Бугарија се’ поизвесни: Трифонов нема…

Лидерот на „Има таков народ“ и забавувач…

Македонците и денеска протестираат против францускиот предлог

Пред Собранието и денеска повторно се собрани…