(Во живо) ЕСКАЛИРАШЕ состојбата пред Влада

t

Ескалираше состојбата пред Влада на денешниот протест против францускиот предлог.

Група демонстранти меѓу кои и Димитар Апасиев, Борислав Крмов, фрлаат со јајца и тоалетна хартија кон зградата на Владата.

Може да се забележи дека е турната дел од оградата пред Владата, а полициските сили веќе се распоредени пред Влезот на Владата.

Следете ја ситуацијата во живо на слениот линк:

https://fb.watch/e2TECGlikR/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Статистиката ја побива Владата: Реалната плата е…

Просечната нето-плата во мај достигна 31.407 денари,…

Македонска клетва: Социјалистите го враќаат мандатот –…

Утре БСП го враќа неисполнет мандатот на…

(Фото) Македонците во Лондон до Макрон: Запри…

Македонската дијаспора во Лондон одржа протести пред…

Изборите во Бугарија се’ поизвесни: Трифонов нема…

Лидерот на „Има таков народ“ и забавувач…

Македонците и денеска протестираат против францускиот предлог

Пред Собранието и денеска повторно се собрани…