(Во живо) Новак со благодарност до Вучиќ: Нема да ја заборавам поддршката што ја добив

t

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, се сретна со претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Обраќањето на претседателот на Србија и најдобриот светски тенисер траеше десетина минути.

Прво зборуваше Александар Вучиќ кој рече дека цела Србија е со Новак, а потоа Ѓоковиќ му се заблагодари за огромната поддршка додека беше во притвор во Австралија.

Разговорот помеѓу Ѓоковиќ и Вучиќ можете да го следите во живо на нашиот стрим, како и во текстот преку страницата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новак Ѓоковиќ веќе е опериран, се надева…

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ утрово е опериран…

ЃОКОВИЌ ЌЕ ГО ОПЕРИРА КОЛЕНОТО И ГО…

Новак Ѓоковиќ ќе го оперира повреденото десно…

СПЕЦИЈАЛЦИ УПАДНАА НА ТРЕНИНГ НА НОВАК, ПРОВЕРУВААТ…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска игра…

ХОРОР: Марија, мајката на убиеното дете Александар…

„Нефункционалните институции ми го убија детето. Мојот…

Гренел: Вучиќ убедливо победи на изборите во…

Поранешниот специјален пратеник на американскиот претседател Доналд…