(Во живо) Новак со благодарност до Вучиќ: Нема да ја заборавам поддршката што ја добив

t

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, се сретна со претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Обраќањето на претседателот на Србија и најдобриот светски тенисер траеше десетина минути.

Прво зборуваше Александар Вучиќ кој рече дека цела Србија е со Новак, а потоа Ѓоковиќ му се заблагодари за огромната поддршка додека беше во притвор во Австралија.

Разговорот помеѓу Ѓоковиќ и Вучиќ можете да го следите во живо на нашиот стрим, како и во текстот преку страницата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица во Брисел: Претставници на партијата на…

Претставници на "Левица" остварија средба со европратеници…

За Вучиќ нема дилема: Кирилицата е напишана…

Претседателот на Република Србија со лидерите на…

Абазовиќ најави посета на Србија на 29…

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ најави дека официјално…

Борел: Србија е искрен кандидат за ЕУ

Високиот претставник на Европската унија за надворешна…

Кога Лавров не може во Србија, неговиот…

-Србија со големо задоволство ја прифати поканата…