(Во живо) Bojна по улиците на Брисел: Илјадници пpoтестираат против вакцинацијата за ковид, полицијата употреби и водени тoпови

t

Илјадници граѓани се собираат на протест против вакцинацијата за ковид-19 во Брисел, откако Белгија регистрираше најголем број на нови случаи во една недела од почетокот на пандемијата.

Во вторникот, земјата за прв пат забележа повеќе од 70.000 нови позитивни тестови за КОВИД во еден ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Студија: Карантините за време на Ковид-19 предизвикаа…

Дури и по завршувањето на карантините, забрзаното…

(Видео) Здружението „Лесја Украинка“ изразува протест за…

Здружение на Украинци во Република Македонија „Лесја…

Вработените од Еуроникел го блокираа патот Кавадарци…

Веќе 6 месеци  трае преписката на синдикатот…

(Фото) Протест на судската и јавнообвинителска служба,…

Вработените од судската и јавнообвинителската служба, Фондот…

Жители на Финска протестираат поради затворањето на…

Граѓаните на Лапеенранта во Финска рекоа дека…