Во канал во Марино пронајдено телото на 34-годишен жител на соседното Мралино

t

Телото на 34-годишен жител на скопското село Мралино вчераутро било пронајдено во канал во соседното Марино, соопшти МВР.

„На 01.02.2022 во 07.42 часот во СВР Скопје било пријавено дека во канал во с.Марино, скопско, бил пронајден починат З.Т.(34) од с.Мралино, скопско“, се вели во полициското соопштение.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јвен обвинител телото било дадено на обдукција во Институтот за судска медицина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претседателката Сиљановска Давкова ќе ги прими поглаварите…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ќе ги…

Исчезна 20 годишна девојка од својот дом…

Полицијата соопшти дека вчера во полициската станица…

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

Музичар претепан во кафана во скопско Марино,…

Од МВР информираат дека К.Т.(29) од Скопје…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…