Во Охрид пронајдено тело на поранешна полицajка

t

Во Охрид се уште трае увид и земање искази откако попладнево е најдено тело на поранешна полицајка во стан.

Од СВР Охрид потврдија дека случајот е пријавен околу 16 часот од член на семејството на починатата кој го нашол беживотното тело.


Детали од увидот ќе бидат соопштени во текот на утрешниот ден.

Починатата неколку години не била дел од полициските служби на СВР Охрид каде прво работела во униформираната полиција, а потоа и во цивилниот дел на Секторот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Измама: Скопјанец купувал пченка на фејсбук, платил…

Откако се договориле за сумата и местото…

Скопски крадци фатени на дело

На подрачјето на Карпош од полициски службеници…

10% надомест плус на плата за вработените…

Јавните претпријатија чии вработени беа ангажирани во…

На само еден автопат, 90 казни за…

Денес, на 22.01.2022 во периодот од 9…

(Видео) Голема тага: Почина мајката на младиот…

Охриѓани се во тaга по веста дека…