Во Охрид пронајдено тело на поранешна полицajка

t

Во Охрид се уште трае увид и земање искази откако попладнево е најдено тело на поранешна полицајка во стан.

Од СВР Охрид потврдија дека случајот е пријавен околу 16 часот од член на семејството на починатата кој го нашол беживотното тело.

Детали од увидот ќе бидат соопштени во текот на утрешниот ден.

Починатата неколку години не била дел од полициските служби на СВР Охрид каде прво работела во униформираната полиција, а потоа и во цивилниот дел на Секторот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бомба од Спасовски: Случајот во Охрид е…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за…

Васко Довлев од Варош го извади осветениот…

Васко Довлев од Варош беше најсреќниот меѓу…

Со возило удрил Албанка и ја оставил…

Ја удрил со автомобил и ја оставил…

Нема што немал: Уапсен скопјанец кај кој…

Синоќа во 18.40 часот, полициски службеници од…

Струмица, Неготино и Охрид вечерва најзагадени градови…

Струмица, Неготино, Охрид и Прилеп вечерва се…