Во сабота нема да има протест во знак на почит кон сограѓаните муслимани кои слават празник

t

Утре продолжуваме со блокади низ Македонија. На 4 места, во Скопје пред владата, како и блокирање на магистралните патишта Штип Велес, Струмица Радовиш и Плетвар Прилеп, соопштија неформалните организатори „Ултиматум – НЕ благодарам“.

– Повикуваме на масовност да кажеме НЕ на ултиматумот за бугаризација на Македонија, НЕ за бруталноста и полициските местенки, ДА за иднината на Македонија. Сабота во знак на почит на сограѓаните муслимани кои чествуваат празник нема да има протести.

Продолжуваме масовно со протестирање во Скопје, НЕДЕЛА во 19 часот пред влада, стои во нивната информација

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Има за бифтеци, нема за студентите: Левица…

Во рекордниот Предлог-буџет на владата на СДС…

Бајден импресиониран од протестите во Иран: Ние…

Ние сме на страната на граѓаните, на…

Откупната цена пониска од трошоците! Протестираат оризопроизводителите…

Со трактори и друга механизација земјоделците од…

Украинците во Македонија вечерва ќе протестираат пред…

Здружението на Украинците во Македонија „Лесја Украинка”…

МВР поднесе прекршочна пријава против едно лице:…

СВР Охрид соопшти дека на протестот одржан…