Во столчето седнува Кичеец: Велјаноски поднесе оставка од советничкото место во Општина Охрид

t

Димитар Велјаноски поднесе неотповиклива оставка од местото советник во Советот на Општина Охрид.

Велјаноски на локалните избори беше носител на независната листа „Охрид пред сѐ“, граѓанското движење што освои едно место во 23-члениот совет на Општината.

Според изборната листа, а и информациите од „Охрид пред се“, местото на Велјаноски во Советот ќе го заземе Леона Кичеец.

Инаку, првичните информации се дека оставката на советничката функција е поднесена од лични причини.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МНОГУ Е БЕЛО ВО „БЕЛАТА ПАЛАТА“! Соработникот…

Градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков од…

Туристка воодушевено зборува за Охрид: „Зошто никој…

„Зошто никој не зборува за ова место?“…

Сведочење на Пендиков: Го тепале зошто се…

Со сослушување на оштетениот Христијан Пендиков, секретар…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…