Објавено на:

Вработен во Идризово физички нападнал колега на работно место

t

Вработен во затворот Идризово го нападнал неговиот колега, соопштија од МВР.

– На 03.06.2024 во 01.55 часот, А.Р.(26) од с.Студеничани, скопско, вработен во Казнено – поправната установа Затвор Идризово, пријавил дека на 02.06.2024 околу 19.30 часот на работното место во установата бил физички нападнат од неговиот колега Х.Х. од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во соопштението на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петровска ги предизвика ВМРО-ДПМНЕ и МВР: Отворете…

Добро утро послушници од ДПМНЕ. Еве веќе…

СДСМ: Петто убиство откако Тошковски е министер,…

Состојбата со убиствата станува алармантна, а безбедноста…

(Видео) Три хеликоптери, 100 припадници на АРМ…

Два армиски хеликоптери, еден хеликоптер на МВР…

(Видео) Идризово како гладијаторска арена: Затвореници се…

Како на гладијаторска битка, во македонските затвори…

Никој не го натерал починатото момче да…

СВР Скопје го расчисти кривично правниот настан…