Објавено на:

Временска прогноза: Понесете си чадор

t

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сончево време со слаб ветер и пониски…

Времето во земјава ќе биде сончево со…

Еве какво време не очекува денеска

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и…

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо со слаб локален дожд,…

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно…

Пролетта почнува утре во 16 часот и…

Пролетта почнува утре во 16 часот и…

Студено и сончево, со мала облачност

И денеска утрата се многу студени, а…