Објавено на:

Времето денес променливо облачно со слаб ветер

t

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, наместа засилен ветер од јужен правец, особено во западните делови и во централниот дел на Повардарието.

Во Скопје променливо облачно, наутро со појава на значителна ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Времето денес променливо облачно со слаб ветер

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува…

Денес ќе биде облачно со врнежи од…

Oблачно, на планините и на некои повисоки…

Доаѓа „Арктичка експлозија“ Британските метеоролози предвидуваат ледени…

Крис Ингланд, продуцент за временска прогноза за…

Времето денес променливо облачно со услови за…

Променливо облачно, претпладне со услови за локален…

Времето денес променливо облачно, попладне со дожд

Променливо облачно, попладне во западните делови, а…