Врие од крадци: Украдени пари од лабораторија во Куманово

t

Вработена од приватна лабораторија од Куманово пријавила во полицијата дека од објектот биле одземени пари, соопшти денеска полицијата.

– Синоќа, во 23:55 часот во СВР Куманово, вработена во лабораторија на улица „Пиринска“ пријавила дека во лабораторијата било влезено со употреба на сила и биле одземени пари, соопшти полицијата.

СВР Куманово информира дека презема мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“БМВ” удрило во пешак во Куманово: Човекот…

На 16.09.2022 околу 08:10 часот во СВР…

Компјутер на МВР украден од граничниот премин…

Украден електронски уред на граничниот премин Блаце.…

Србинка крадела во маркет во Куманово

Кумановската полиција вчера ја приведе Д.А.(34) од…

Уапсен дедо од Врапчиште: Крадел од спортска…

На 05.09.2022 во 13.00 часот во гостиварско…

Затвореник избегал од кумановскиот затвор, полицијата го…

Полициски службеници од СВР Штип вчера околу…