Објавено на:

Вучиќ: Путин не е ниту лудак ниту хистеричен!

t

Српскиот претседател Александар Вучиќ во своето гостување на РТС раскажа за разговорот со првиот човек на Русија, Владимир Путин.

„Ние двајцата се познаваме одамна и не можам и нема да го прифатам тој пристап во кој го нарекуваат Хитлер или го нарекуваат лудак. Тој не е ниту лудак, ниту луд, ниту хистеричен. Ми зборуваше многу стабилно, смирено и рационално. Тој сакаше да ме информира за ситуацијата во Украина, за Буча и за плановите“, рече Вучиќ.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин во разговор со Макрон и Шолц,…

Рускиот претседател Владимир Путин разговарал со францускиот…

Ковачевски за Отворен Балкан: Ние се поврзуваме…

Со Отворен Балкан ги отстрануваме работните дозволи…

Вучиќ вo недела ќе разговара со рускиот…

Српскиот претседател Александар Вучиќ в недела во…

Падна договор: Србија ќе складира 500 милиони…

Министерот за финансии Синиша Мали изјави во…

Бугарски експерт за Дејли мејл: Можен е…

Највисоките безбедносни функционери на Владимир Путин разбираат…