Објавено на:

Вучиќ: Спротивно на светските трендови, цените на горивата во Србија вечерва се намалуваат за 10 динари

t

Вучиќ: Цените на бензините и дизелот вечерва се во рикверц

Цените на бензините и дизелот вечерва во 20 часот се во рикверц и покрај тоа што цената на нафтата скокна на светските берзи , изјави претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

„Утре цените ќе бидат за 10 динари пониски отколку што беа оваа недела и требаше да бидат повисоки“, рече тој во јавното обраќање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Србија не го менува ставот по…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва изјави…

Се пребаруваат гробиштата во Злот: Еве каде…

Додека цела Србија се прашува каде е…

Вучиќ најави нови инвестиции од француски компании…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави…

Осомничените за убиството на Данка не покажале…

„Навистина ми е неразбирлива таа ладнокрвност при…

Вучиќ од Париз: Стекнувањето на „рафали“ би…

Започнавме со важни средби за нашата земја,…