Објавено на:

Вучиќ ќе ја бара довербата на Србија за уште еден мандат – Бројот на потписи за поддршка е огромен!

t

Партијата на Александар Вучиќ денес официјално ја предаде кандиддатурана на сегашниот претседател на Србија во Државната изборна комисија.

Кандидатурата ја поднесоа потпретседателката на СНС, Ана Брнабиќ и претседателот на Извршниот одбор на партијата, Дарко Глишиќ.
Поднесени се 154.888 потписи за поддршка на граѓаните за кандидатурата на Александар Вучиќ за претседател на Србија.


Во оваа прилика претставниците на СНС, кои донесоа кутии со потписи на граѓаните, на сите дами во РЕЦ им подарија рози, по повод Меѓународниот ден на жената, 8 Март, јави Танјуг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Марија, мајката на убиеното дете Александар…

„Нефункционалните институции ми го убија детето. Мојот…

Гренел: Вучиќ убедливо победи на изборите во…

Поранешниот специјален пратеник на американскиот претседател Доналд…

(Видео) СНС на Вучиќ прогласи победа на…

Српската народна странка пргласи пробеда на парламентарните…

Вучиќ по затворање на гласачките места: Резултатите…

Претседателот Александар Вучиќ вечерва кратко зборуваше пред…

Вучиќ на завршниот предизборен собир на СНС…

Во Србија на полноќ започнува предизборен молк,…