Објавено на:

Вучиќ: Ќе ѝ одговорам на Америка!

t

Српскиот претседател Александар Вучиќ во понеделникот вечерта го соопшти својот одговор до американската амбасада во Сараево, која објави дека заклучоците на Првото сесрпско собрание се напад на Дејтонскиот договор.


„Американската амбасада во Сараево го кажа својот збор. Утре ќе добие одговор. За прв пат како претседател на Србија ќе им поставувам прашања, а верувајте нема да имаат одговор иако се однесува на Дејтонскиот договор. Проблемот е што тие не се навикнати на постоење на независни и суверени земји, како и лидери кои не сакаат да им се додворуваат, туку да ги бранат интересите на сопствениот народ. Ќе биде интересен ден, а за малку ќе помислив дека се доволно паметни во американската амбасада во БиХ да не коментираат за Парламентот и да не се посрамотат. Еве го одговорот. Има мала земја на ридскиот Балкан…“, објави Вучиќ на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Дали Мицкоски го носел синот на…

Мицкоски мора итно да ја информира јавноста…

Петровска: Асистентот на татко му, сега како…

„Асистентот на татко му, а сега премиер…

Србија и Египет потпишаа Договор за слободна…

Во присуство на српскиот претседател Александар Вучиќ…

Бајден не се откажува: Останувам кандидат и…

Американскиот претседател Џо Бајден на митингот во…

Земјотрес со јачина од 3.8 степени ја…

Земјотрес со јачина од 3.8 степени пред…