Објавено на:

Германија поддржува ембарго на руската нафта

t

Германија го поддржува ембаргото на руската нафта, соопштија денес германските медиуми.

За време на прелиминарните преговори за шестиот пакет европски санкции, Германија се залагаше за воведување ембарго на нафтата од Русија.

Воздржани беа Унгарија, Австрија, Словачка, Шпанија, Италија и Грција, кои не се задоволни од ваквата одлука.

Со секој пакет санкции Европа станува се пообединета, велат од Унијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова криза во најава: Индија планира ограничување…

Индиските власти планираат да ги продолжат ограничувањата…

Германската влада до честитики за Косово и…

Портпаролот на германската влада Штефен Хебстрајт посочи…

Германија ќе го апси Путин ако стапне…

Претседателот на Русија ќе биде уапсен доколку…

Кавга на Тик-Ток била причина за ниство…

Две девојчиња на возраст од 12 и…

Германија сака што поскоро да им посака…

Германија сака што поскоро да им посака…