Голема тpaгедија во Македонија: Сопружници се удaвиле во река откако со автомобил излетале од патот

t

Две лица се извадени од водите на реката Радика, откако попладнево било пријавено дека автомобил паднал во реката. Според првичните информации, станува збор за брачен пар од селото Житинани, општина Центар Жупа.

Од СВР Тетово информираат дека попладнево околу 14 часот било пријавено дека во близина на Скудрињски мост по патниот правец Маврови Анови-Дебар во Радика било забележано патничко моторно возило. Набрзо на терен излегле полициски службеници од полициското одделение Ростуше кои констатирале дека станува збор за „југо“ со дебарски регистарски ознаки и дека во нив имало две лица. По доаѓањето на противпожарната единица и првата помош од Дебар, било констатирано дека во возилото имало две починати лица.

По извршениот увид од страна на увидна екипа од ОВР Гостивар и Јавен обвинител било констатирано дека станува збор за сопружници маж на 63 годишна возраст и жена на возраст од 60 години од селото Житинани.

Јавен обвинител дал наредба за обдукција врз телата по што ќе се утврди причината за нивната смрт, а ќе се трага и по причините кои довеле до трагичниот настан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дел од општина Центар без вода

Без вода денеска од 9 часот ќе…

Трагедија: Почина едногодишно бебе во охридската болница

Едногодишно бебе почина денес во охридската болница.…

(Видео) Арсовска: Реконструирана улицата “Славејко Арсов” во…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на…

Трагедија во Грција: Се удавија четири деца…

Четири деца мигранти се удавија денеска во…

Maж се обидел да силува девојче во…

Maж се обидел да силува девојче во…