Голем дефект го остави цел Дебар без вода

t

Голем дефект на водоводната мрежа на главната улица во Дебар ги остави жителите од овој град без вода.

Од јавното комунално претпријатие „Стандард“ информираа дека нивни екипи се на терен и работат на санирање на дефектот.

-Станува збор за голем дефект на главната улица „Осми септември”. Максимално се ангажирани нашите вработени во санирање на дефектот. Се надеваме дека вечерва потрошувачите ќе добијат вода, изјави за МИА директорот на комуналното претпријатие Курим Каба.

Прекинот е од утринава, а нормално водоснабдување имаат селата Долно Косоврасти и Рајчица, како и кракот кон Центар Жупа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бочварски: 20 милиони евра за изградба на…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Талат…

Најстудено во Берово, најтопло во Дебар

Во Берово утрово е најстудено, со измерени…

Поради сообраќајка, затворен за сообраќај патот Дебар-Центар…

Патниот правец Дебар-Центар Жупа од попладнево е…

Одлична вест: Водата за пиење во Скопје…

Водата во Скопје е безбедна и микробиолошки…

Дел од населбата 11 Октомври без вода

 Дел од корисниците од населбата 11 Октомври…