Голем пожар во куќа во Охрид – дали има повредени?

t

Приземна куќа изгоре во пожар попладнево во охридската населба Лескајца.

Пожарот бил пријавен околу 13 часот, по што од Територијалнта противпожарна единица било интервенирано со четири возила и десет пожарникари.

Пламенот е изгаснат во акцијата што инаку се одвивала во отежнати услови поради големо количество мебел и најразлични предмети собрани во непосредна околина на објектот на улица „Петар Поп Арсов“, што ги попречувало пожарникарите во пристапот до самиот објект.

Нема информации за повредени лица во пожарот, а причините за неговото избувнување треба да ги утврди истрагата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во Охрид: Пронајдена муниција

На 23.03.2023 во 15.50 часот, полициски службеници…

Договорот од Охрид е гаранција за мирот…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај ја поздрави, како што наведува…

Oхриѓанец ја нападнал мајка си па тргнал…

На 17.03.2023 во 18.30 часот, од полициски…

Заврши тирлатералната средба меѓу Вучиќ, Курти, Борел…

Трилатерална средба меѓу претседателот на Србија, Александар…

Позната агендата за средбата Вучиќ-Курти во Охрид

Премиерот на Косово, Албин Курти, во сабота во…