Горивото не е скапо ако се снајдеш: Кичевчанец купувал бензин со фалсификат банкноти

t

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“, ОВР Кичево поднесе кривична пријава против О.Р.(32) од кичевското село Чегране.

Тој на 23.01.2022, на бензинска станица во Кичево, пуштил во оптек банкнота од 500 евра, за која подоцна било утврдено дека е фалсификат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инцидент во Кичево: Нападнати судии и делегат…

Натпревар од машката кадетската лига што требаше…

Мажи од Кичево нападнале сограѓани во угостителски…

На 05.02.2023 во 03:20 часот, полициски службеници…

Затворете прозорци и не излегувајте ако не…

Тетово, Гостивар, Кичево, Битола, Охрид денеска се…

Акција на МВР: Приведен дилер од Кичево

МВР информира дека вчера во 10.50 часот…

(Фото) Страшни сцени: Еден хеликоптер и два…

Денеска, Центарот за управување со кризи (ЦУК)…